title

Tlačíte na B2? To je nejaký vitamín?

13.11.2019

Ešte donedávna nebolo v našich končinách zvykom tlačiť digitálom na veľké formáty. Niežeby záujem nebol, ale technika nepustila. Digitálne tlačiarne zvládali len menšie formáty, a keď ste potrebovali niečo väčšie, museli ste tlačiť ofsetom.

To sa zmenilo s príchodom šelmy menom HP Indigo. Indigo dáva veľké formáty ľavou zadnou a dokáže tlačiť až do rozmeru B2 – čo je plocha takmer šiestich A4-iek. To len aby ste mali predstavu, o koľko väčšie formáty vie vytlačiť v porovnaní s bežnými digitálnymi tlačiarňami.

Jednoducho povedané, tlačiť digitálne na väčšie formáty chce naozaj peckovú tlačiareň. A my ju zhodou okolností máme.

Formát B2 má však v digitálnom svete aj ďalšie výhody. A je ich naozaj veľa. Predstavte si napríklad takú brožúrku, ktorá má klasický formát A4. Neznie to ako veľká vec, takýto formát predsa zvládne každá digitálna tlačiareň. Avšak keď ju chcete dať, ako sa zvykne hovoriť „naležato“, nastáva u digitálnej tlače problém. Takýto formát jednoducho nezmestia do stroja. Preto väčšina klientov, ktorá chce mať aspoň trošku zaujímavejšiu firemnú brožúru či propagačný materiál musí siahnuť po ofsete. To však prináša isté nevýhody či nutné kompromisy. Hlavne v prípade, ak tých brožúrok potrebuje len zopár.

Spojenie digitálneho ofsetu v našom jedinečnom stroji HP Indigo 12000 vás už do takýchto kompromisov nedotlačí. Dáva oveľa väčšie možnosti ako sa hrať s formátom, počtom výtlačkov či dokonca personalizáciou. Áno, aj personalizácia je jednou z jeho veľkých výhod. A nemyslíme tým, že si na brožúrky vytlačíte vždy iné mená. Každá z vašich titulných strán môže byť úplne iná. A keď hovoríme úplne, myslíme to smrteľne vážne!


Tak čo poviete na naše výtvory? Nie sme žiadne Béčka! Na Béčka iba tlačíme.

P. S.: A mimochodom: áno, B2 je aj vitamín. Riboflavín :)
 

Späť

Ako vám môžeme pomôcť?

Zaujala vás naša ponuka alebo potrebujete poradiť? Kontaktujte nás prostredníctvom formuláru a náš profesionálny tím vám rád odpovie na všetky vaše otázky.

Ďakujeme za vyplnenie formuláru.
Gopay Verified by Visa Visa Visa electron Mastercard Electronic Mastercard SecureCode Mastercard Maestro