title

Print dáva na frak onlinovej reklame

15.10.2018

Koľkokrát ste už počuli, že je niečo „mŕtve“ a nakoniec sa ukázalo, že sa tomu darí lepšie než kedykoľvek predtým? Presne to platí pre print. Po počiatočnom onlinovom ošiali sa opäť dostáva k slovu. A lepší než kedykoľvek predtým!

Tak ako každého média, aj online reklamy sa ľudia po čase presýtili. Platí to obzvlášť u mladých. Onlinová reklama na nich vyskakuje odvšadiaľ, až si voči nej vypestovali imunitu. V horšom prípade ich onlinová reklama otravuje do takej miery, že si ju rovno blokujú.

A práve počas onlinového pretlaku chytá print druhý dych. Vďaka moderným technológiám, ako je napríklad HP Indigo, dokáže ponúknuť možnosti, ktoré boli donedávna nepredstaviteľné.

Áno, áno, pár trikov sa naučil od onlinu, ako napríklad personalizovanú a presne cielenú tlač, to priznávame. Starý print bol totiž v niektorých veciach trochu predpotopný. Tlačili sa obrovské kvantá letákov, ktoré sa bezhlavo rozniesli do schránok a odtiaľ putovali rovno do koša.

Dnes sme už samozrejme múdrejší a oveľa efektívnejší. Print vieme totižto skvele personalizovať a aj cieliť. Vďaka tomu sa stáva oveľa dôveryhodnejší a pre generáciu presýtenú online reklamou aj zaujímavejší. No uznajte, je úplne iné, keď vám do schránky príde generický leták, a keď si v schránke nájdete personalizovanú obálku s vaším menom a v nej ponuku na produkty, ktoré vás naozaj zaujímajú. 
Laicky povedané, keď kupujete jedlo pre psa, tak si nechcete v schránke nájsť kupón na jedlo pre mačku, to dá predsa rozum. 

Toto všetko je možné vďaka digitálnemu ofsetu. S jeho príchodom sa hra print vs. online radikálne zmenila. Umožňuje nám tlačiť presne množstvá, ktoré potrebujeme, bez zbytočného odpadu, vo vysokej kvalite a za nízku cenu. Presne to ponúka technológia HP Indigo 12000.

Ukazuje sa, že print šitý na mieru je budúcnosťou. Podľa prieskumov sa print vďaka personalizácii stal pre ľudí omnoho dôveryhodnejší ako to, čo dostávajú naservírované v elektronickom prostredí.
Dobrá správa teda je, že vďaka inováciám a moderným technológiám print rozhodne nie je mŕtvy. Práve naopak, prekypuje životom. Aby sme však onlinu nekrivdili, ideálnou kombináciou ešte stále ostáva print aj online. Spojenie ich síl zvýši efektivitu každej vašej kampane.
 

Späť

Ako vám môžeme pomôcť?

Zaujala vás naša ponuka alebo potrebujete poradiť? Kontaktujte nás prostredníctvom formuláru a náš profesionálny tím vám rád odpovie na všetky vaše otázky.

Ďakujeme za vyplnenie formuláru.
Gopay Verified by Visa Visa Visa electron Mastercard Electronic Mastercard SecureCode Mastercard Maestro