title

Nie je papier ako papier. Munken by Arctic Paper si zamilujete!

16.04.2019

Nedávno sme písali o vôni kníh a dnes pôjdeme ešte hlbšie. K samotným základom tlačiarstva – papieru. Každý profík rád pracuje s kvalitným materiálom. Tak, ako stolár radšej vystružliká poctivý stôl z kvalitného duba než z drevotriesky, tak aj tlačiari najradšej pracujú s kvalitným papierom.

Ešte pred niečo vyše 20 rokmi sa profesionálna tlač odohrávala takmer výlučne na kriedovom papieri. Začínala to však byť nuda, pretože tento papier nikomu neumožňoval vyniknúť.


Až kým jedného pekného dňa neprišla spoločnosť Arctic Paper s kampaňou Paper revolution* a úplne prevalcovala trh. Stala sa vtedy prvým európskym výrobcom, ktorý uviedol na trh nenatieraný papier vhodný aj na vysoko kvalitnú tlač fotografií. Išlo o dnes už legendárny rad papiera Munken design. Profesionálni fotografi, umelci aj tlačiari si ho okamžite zamilovali. Jeho jedinečná textúra totiž umožňovala výtlačkom nádherne vyniknúť. 
* Revolúcia v papieri – v tlači...už chápete naše sympatie, že? ;)
 

Skvelá vizuálna kvalita je však len jednou z predností tohto papiera. Človek totiž pri listovaní používa aj iné zmysly, než zrak. Jedinečný hmatový vnem a prírodný vzhľad robia z tohto papiera neopakovateľný zážitok (každý tlačiar vám to potvrdí). Munken je totiž o celkovom pocite z papiera. A v tom sa mu máločo vyrovná.

O tom, že tento papier je naozaj kvalitný, svedčí aj to, že naň tlačil aj sám veľký Karl Lagerfeld, či ďalšie zvučné značky ako je Gant, Hermes a podobne. 
 

link: https://www.amazon.com/Little-Black-Jacket-Chanels-Revisited/dp/3869304464

Vydavateľstvá totiž dobre vedia a aj napriek digitálnym prílivovým vlnám klasická tlačená kniha nikdy nevyjde z módy. Najmä, ak je zážitok z nej umocnený skvelým „look and feel“ pocitom, ktorý vie priniesť iba kvalitný papier.

Určite vás zaujíma, či na takomto parádnom papieri môžete tlačiť aj doma. A odpoveď je áno. Aj bežný smrteľník môže tlačiť na tomto božskom papieri. Príďte si ho k nám vyskúšať „obchytkať“, uvidíte, že vám padne do oka.

Späť

Ako vám môžeme pomôcť?

Zaujala vás naša ponuka alebo potrebujete poradiť? Kontaktujte nás prostredníctvom formuláru a náš profesionálny tím vám rád odpovie na všetky vaše otázky.

Ďakujeme za vyplnenie formuláru.
Gopay Verified by Visa Visa Visa electron Mastercard Electronic Mastercard SecureCode Mastercard Maestro