title

Munken či Pergraphica? Papierové dilemy rieši nový cool vzorkovník

26.06.2020

Tlačiar-romantik vám bude básniť, že typov papiera je toľko, koľko je hviezd na nebi. Pri príprave tlače ale potrebujete postoj tlačiara-pragmatika. Takého, ktorý pred vás nevytasí desiatky vzorkovníkov papierenských spoločností, ale jeden, čo má šmrnc za všetky ostatné. 

Naša šarmantná HP Indigo 12000-ka, svetová šampiónka digitálneho ofsetu, si zaslúži špeciálnu starostlivosť, preto ako tlačiari dbáme na to, aby sme ju kŕmili takými papiermi, na ktorých môže viditeľne zanechať pečať prémiovej kvality. 

Nie je bežné, aby mala tlačiarenská spoločnosť vlastný vzorkovník, my ho máme

Hoci vo firme disponujeme veľkým množstvom vzorkovníkov od papierenských spoločností, už dlhšie sme hľadali spôsob, ako ponúknuť zákazníkovi niečo navyše. Výzva znela: Ako uľahčiť výber typov papiera a vytvoriť zúžený súbor takých, ktoré sú perfektne kompatibilné práve s možnosťami Indiga? Dali sme hlavy dokopy, najskôr v tíme Typografie Plus, potom s našimi parťákmi v reklamnej agentúre 2CREATE, a... voilà, zrodil sa náš vlastný vzorkovník!

Efekt aj efektivita v jednom balíku 

Už na pohľad je to jasný rebel, čo na seba rád strháva pozornosť. Darí sa mu to crazy grafickým motívom obalu aj množstvom efektných riešení, na ktoré pri listovaní naďabíte. Za všetky spomeňme štýlovú vychytávku v predelových listoch, odčleňujúcich kategórie papierov. Okrem vzoriek toho-ktorého papiera tam nájdete trebárs jemné soft touch lamino či vzorku parciálneho UV laku – šik(ovná) pomôcka pre vašu lepšiu predstavu, ako natlačené materiály vyzerajú v praxi. 

Vo vnútri vzorkovníka sú podrobne popísané jednotlivé formáty papiera či aktuálna gramáž papiera. Skrátka, čaká na vás všetka „povinná jazda“ kľúčových údajov. Nemohli sme si predsa dovoliť, aby efekt zatienil efektívnosť. 

Zároveň sa môžete spoľahnúť, že vyčerpávajúca informačná hodnota tejto dôležitej papierenskej rukoväte vás nevyčerpá. Naopak, je celkom pravdepodobné, že sa pristihnete, ako si UŽÍVATE proces výberu papiera, teda aktivitu, ktorá zvyčajne vyžaduje veľa zvažovania a na prvé počutie zaváňa administratívnou nudou. To by ale nemohla naraziť na náš cool vzorkovník, ktorý pôsobí akčne, sviežo a nabáda k snívaniu o (takmer) nekonečnom vizuálnom potenciáli tlačovín, keď sa stretne správna konštelácia kvalitného papiera a kvalitnej tlačiarne. 

Vieme, čo potrebujete a vieme vám to (rýchlo) dodať

To už si však trochu ulietavame. Poďme späť od snívania k realite. Konkrétne, k realite šialených deadlinov. Chápeme, sami to poznáme a preto maximálne zohľadňujeme vaše nároky na extra promptnosť vyhotovenia objednávky. Nový vzorkovník výrazne urýchľuje proces prípravnej fázy tlače. Nielen svojou praktickou štrukturalizáciou, ale aj vďaka faktu, že obsahuje vzorky papierov, ktoré sú takmer vždy dostupné v našom sklade a pripravené na okamžité nasadenie do akcie. 
Predstavte si, že ste náš klient, chcete natlačiť 50 plagátov, a potrebujete mať celú várku hotovú už do hodiny. Prirodzene, v špičkovej kvalite hodnej digitálneho ofsetu. Trochu sci-fi? Možno niekde inde, ale nie u nás. :-)
 

Späť

Ako vám môžeme pomôcť?

Zaujala vás naša ponuka alebo potrebujete poradiť? Kontaktujte nás prostredníctvom formuláru a náš profesionálny tím vám rád odpovie na všetky vaše otázky.

Ďakujeme za vyplnenie formuláru.
Gopay Verified by Visa Visa Visa electron Mastercard Electronic Mastercard SecureCode Mastercard Maestro