title

„Akčná žena“ Martina Novotná: papierová vizitka bude vždy osobnejšia ako kontakt v smartfóne

15.02.2019

Spoluzakladateľka občianskeho združenia Akčné ženy stojí za projektami, ktoré tisíckam žien ukazujú, že stačí malé motivačné ťuknutie a... dokážu čokoľvek. Martina je našou vernou zákazníčkou už siedmy rok. V krátkom rozhovore nám porozprávala viac o Akčných ženách a o tom, prečo budú tlačoviny vždy akčnejšie ako digitál.

Pre tých, ktorí nevedia: Kto sú Akčné ženy, čo robia a čomu veria?
Akčné ženy sme všetky, keď sa dostaneme do momentu, že nájdeme v živote to, čo nás baví a vykonáme „akčný krok“ na ceste k realizácii. Nemusí to byť hneď podnikanie či preplávanie kanála La Manche. Ide o to, aby sme sa nevyhovárali, nesnívali cudzie sny, neobzerali sa vedľa, ale uvedomili si vlastnú identitu a to, čo chceme v živote my samé. To je asi aj úvod a hlavná príčina vzniku tohto projektu. Keď už na to prídeme, nech je to čokoľvek, potrebujeme často veľa trpezlivosti k štúdiu, nachádzaniu informácii, prepájaniu sa s inými ľuďmi, ktorí nám vedia pomôcť, lebo majú podobný záujem. Ak sa tým chceme živiť, potrebujeme sa odprezentovať, predať, podať si pomocnú ruku. Potrebujeme oporu. Všetky spomenuté atribúty sa snažíme napĺňať v našom projekte akcnezeny.sk. Jednak u nás v online magazíne, na sociálnych sieťach a rovnakou mierou naživo počas eventov, ktoré organizujeme. 

Ako sa začala celá vaša akčná spolupráca s Typografiou plus? 
Typografia plus je pre nás najakčnejší partner, akého si dokážeme predstaviť. Dokážu pre nás robiť zázraky na počkanie. Osobne som ju spoznala a spolupracujem s ňou od roku 2013. Lepšieho dodávateľa na tlačoviny si ani neviem predstaviť. O tom, že sú super firma, svedčí aj ich firemná kultúra, super majitelia, ktorí vás prevedú celým procesom a vysvetlia vám do detailu všetky tajomstvá, ktoré potrebujete vedieť, aby ste si vybrali to najlepšie a zároveň cenovo dostupné pre seba. Nemenia sa ani kolegynky, už roky komunikujem stále s tými istými, či už pri objednávke alebo osobne pri stretnutí. Je to pre mňa firma, z ktorej srší dobrá energia. Vždy dokážu trpezlivo poradiť a nájsť správne riešenie pre daný formát. Naposledy nám veľmi pomohli pri tvorbe nášho nadrozmerného hashtagu, ktorý som si osobne najprv ani nevedela predstaviť. Už sa teším, keď budeme môcť využiť ich novinku, a to je kreatívna potlač na obaly či darčekové tašky, pričom každá, ktorá vyjde z tlačiarne, bude prekvapením a originálom – nebudú jestvovať dve rovnaké, a čo je najlepšie, neodrazí sa to na cene. Táto vychytávka je podľa mňa úplná pecka.

Akú úlohu pripisujete tlačovinám v rámci marketingu v ére, keď sa (takmer) všetko rieši digitálne?
Zaujímavá otázka. Svet sa stáva digitálnym, o tom niet pochýb. Napriek tomu potrebujeme zanechávať ľudskú stopu. Potrebujeme sa stretávať osobne a spoznávať sa cez vône, farby, hlas a vnímať identitu danej značky cez uchopiteľný materiál a daného človeka. Pri podaní ruky vzniká chemická reakcia. Buď vám človek padne do oka a je vám sympatický alebo vám zasvieti kontrolka, ktorú v prvom momente nedokážete vysvetliť. Z daného stretnutia odchádzate a v ruke vám ostáva jeho vizitka. Malý kúsok papierika, ktorý vám ho pripomenie viac, akoby ste si ho len zaznačili do smartfónu a potom zabudli na to, ako ste si ho uložili. Napriek tomu, že sme takí digitálni, chceme držať vlastné akčné noviny z eko papiera a verím, že sa nám to čoskoro podarí. Tlačoviny predsa môžu byť aj eko. Písmenká sa mi stále lepšie čítajú z knihy ako ibooku, nedokážem si pomôcť. Verím, že éra tlače tak skoro nezanikne. Na druhej strane sa snažíme nehromadiť, posunúť ďalej knihy, ktoré už nepotrebujeme, sekundárne využiť papier a zodpovedne triediť odpad. Viem tiež, že najmodernejšie tlačiarne ako je Typografia plus  sú rovnako šetrné k životnému prostrediu. Využívajú ekologické atramenty a šetria energiu.

Späť

Ako vám môžeme pomôcť?

Zaujala vás naša ponuka alebo potrebujete poradiť? Kontaktujte nás prostredníctvom formuláru a náš profesionálny tím vám rád odpovie na všetky vaše otázky.

Ďakujeme za vyplnenie formuláru.
Gopay Verified by Visa Visa Visa electron Mastercard Electronic Mastercard SecureCode Mastercard Maestro