tyBLOGrafia

Sledujte na chvíľu svet očami tlačiara. Rôzne novinky, prípadové štúdie, postrehy z  našich bohatých skúseností a  zaujímavostí zo života v  Typografii plus – všetko na jednom mieste.

Virtuálne rande s novým vzorkovníkom

13.07.2020

Z predchádzajúceho blogu už viete, že máme vo firme nový fešný prírastok – vzorkovník. Je krásny, je náš a je vytvorený špeciálne pre potreby digitálneho ofsetu. Ešte než sa zoznámite naživo a preklepnete si ho stránku po stránke, tu je stručná vizitka.

Viac

Munken či Pergraphica? Papierové dilemy rieši nový cool vzorkovník

26.06.2020

Tlačiar-romantik vám bude básniť, že typov papiera je toľko, koľko je hviezd na nebi. Pri príprave tlače ale potrebujete postoj tlačiara-pragmatika. Takého, ktorý pred vás nevytasí desiatky vzorkovníkov papierenských spoločností, ale jeden, čo má šmrnc za všetky ostatné.

Viac

Tlačíte na B2? To je nejaký vitamín?

13.11.2019

Ešte donedávna nebolo v našich končinách zvykom tlačiť digitálom na veľké formáty. Niežeby záujem nebol, ale technika nepustila. Digitálne tlačiarne zvládali len menšie formáty, a keď ste potrebovali niečo väčšie, museli ste tlačiť ofsetom.

Viac

Výročná správa má ohúriť, nie uspať!

06.08.2019

Kniha bilancovania a hospodárskych výsledkov firmy nemusí byť len ďalšou odfajknutou úlohou marketingového oddelenia. Dá sa to robiť aj inak – nápaditejšie, ekonomickejšie, ekologickejšie. Odkedy u nás chováme železného slona HP Indigo 12000, tlačíme výročné správy, ktorými ľudia listujú preto, že chcú a nie preto, že musia. Ako tento kľúčový dokument vypiplať od šik grafiky po chrumkavú titulku? Odpovedá náš kolega Richard Čerhit a Martin Porada, šéf kreatívnej agentúry 2CREATE.

Viac

Ako vám môžeme pomôcť?

Zaujala vás naša ponuka alebo potrebujete poradiť? Kontaktujte nás prostredníctvom formuláru a náš profesionálny tím vám rád odpovie na všetky vaše otázky.

Ďakujeme za vyplnenie formuláru.
Gopay Verified by Visa Visa Visa electron Mastercard Electronic Mastercard SecureCode Mastercard Maestro